Etendusest

Eesti Rahvamuusikakool ja Tartu Kristlik Noortekodu tähistavad oma kümneaastast koostööd ühise etendusega “Lumekuninganna”. Etendus on valminud H. C. Anderseni muinasjutu põhjal ja kaasa teevad kõik rahvamuusikakooli koosseisud: folklooriklubi Maatasa, Maatasa noorteansambel, noortekoor In Corpore.

Eesti Rahvamuusikakooli “Lumekuninganna” on kokku põimitud taani rahvaviiside ja rahvatantsudega, mis ühendab Taanimaa pärimuse nii jutus, tantsus kui viisides. Kui tantsud on autentsed, siis lauluviisidele on tekstid valdavalt kirjutanud Halliki Pihlap, kuid on ka rahvalaule. Näiteks laulud “Armastuse roos” ja “Viiulimees” on tõlgitud taani keelest (sõnade autor teadmata). Laulu “Võrratu aed” (M. Hansen/J.P.Schulz) on taani keelest eesti keelde tõlkinud Krõõt Kaljusto-Munck. Laul oli väga populaarne Taanimaal 19. sajandi lõpus. Laulu soovitas “Lumekuninganna” jaoks Taanimaa pärimusmuusik Mette Kathrine Jensen.

Eesti Rahvamuusikakool andis 2005-2007. aastail välja muinasjuttude sarja “Muinasmaa”, mille raames ilmus ka Taanimaad tutvustav “Lumekuninganna”. Lavastuses on kasutuses raamatuga kaasas olnud CD-plaat, kus musitseerivad Sofia Joons, Raho Langsepp, Koidu Ahk, Jaanus Roosileht, Janno Mäe. Heli: Peeter Konks. Tänasel etendusel kasutame lisaks CD-le ka Maatasa muusikute salvestatud fonogramme, kus mängivad Helin Pihlap, Madli Lehiste, Anzela Sirel, Arnold Milihhin, Meelis Pihlap. Heli: Toomas Pihlau.

Advertisements